Ana Sayfa Manşetler Eda Nur Kaplan’a cinsel saldırıda bulunduğu önü sürülen zanlı için tutuklama kararı

Eda Nur Kaplan’a cinsel saldırıda bulunduğu önü sürülen zanlı için tutuklama kararı

0
Eda Nur Kaplan’a cinsel saldırıda bulunduğu önü sürülen zanlı için tutuklama kararı


Canına kıyan Eda Nur Kaplan’a cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan ancak daha sonra serbest bırakılan zanlının tutuklanmasına yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

Ankara’da 15’inci kattan atlayarak yaşamına son veren Eda Nur Kaplan’ın ölümüyle ilgili devam eden soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.

18 yaşındaki genç kıza cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen ve gözaltına alınıp serbest bırakılan şüpheli Yusuf G. için savcılığın itirazı üzerine tutuklama kararı çıkarıldı.

Yusuf G.’yi arama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

İKİNCİ ŞÜPHELİ DE GÖZALTINDA

Eda Nur, intihar etmeden önce iki kişinin cinsel saldırısına uğradığını belirterek, şikayetçi olmuştu.

Cinsel saldırı ile suçlanan ikinci zanlı Mehmet A. da yeniden gözaltına alındı.

Eda Nur Kaplan a cinsel saldırıda bulunduğu önü sürülen zanlı için tutuklama kararı  #1

18 YAŞINDA CANINA KIYDI

Ankara’nın Çankaya ilçesi Alacaatlı Mahallesi’nde bir süredir ablasıyla birlikte yaşayan 18 yaşındaki Eda Nur Kaplan, 7 Ağustos Cumartesi günü saat 01.00 sıralarında 15’inci kattaki evlerinin balkonundan atlayarak yaşamına son vermişti.

Sitede yaşayanların duyulan gürültü sonrasında komşularının araması üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri gelmiş, sağlık ekiplerinin olay yerinde yaptığı ilk incelemede Eda Nur’un vefat ettiği belirlenmişti.

“KIZINI ÇOK HARCADILAR”

18 yaşındaki Eda Nur, hayatına son vermeden önce annesine yazdığı mesajda, “Anne küçük kızın bazı şeylere dayanamıyor artık. Kızını çok harcadılar. Kimseye bir şeyini anlatamadı. Hakkımı yerde bırakmayın lütfen. Ben katlanamıyorum, dimdik duramıyorum siz durun” ifadeleri yer almıştı.

Olaya ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında Yusuf G. gözaltına alınarak adliyeye sevk edilmiş, tutuklama talebiyle çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza mahkemesi tarafından Yusuf G. ‘konutu terk etmeme adli kontrol’ şartıyla serbest bırakılmıştı.

Eda Nur Kaplan a cinsel saldırıda bulunduğu önü sürülen zanlı için tutuklama kararı  #2

YUSUF G.’NİN SAVUNMASI

Yusuf G.’nin hakim karşındaki savunmasında ise suçlamaları reddettiği ortaya çıkmış “Ben yüklenen suçla ilgili olarak kollukta ve savcılıkta ifade vermiştim. Aynen tekrar ederim, olayla uzaktan yakından alakam yoktur. Kendisiyle tanıştığım platform Tinder’dır. Bütün kamera kayıtları da ortadadır. En son mekanda ‘beni evine götür’ dedi. Kız yetimhanede yetişmiş birisidir. Ben kendisinin elini bile zorla tutmadım. Mehmet ile yaşadığı olayda ben kesinlikle yoktum. WhatsApp yazışmaları var. Ben olayı duyar duymaz avukatımla teslim oldum. Arandığım anda direk geldim. Sadece babam ile yaşıyorum. Kendisi de rahatsızdır, zaten bende kalacağının ses kaydı var, kendisi bana söyledi. Sabaha kadar yanımdasın tarzı konuşmalar yanıma gelmeden önce var. Yanıma farklı bir amaçla gelmedi. Mekandan birlikte çıktık. Mekana girerken el ele girdik. Tüm savunmam bundan ibarettir. Ekleyecek bir husus yoktur, serbest bırakılmayı talep ederim” dediği öğrenilmişti.

Eda Nur Kaplan a cinsel saldırıda bulunduğu önü sürülen zanlı için tutuklama kararı  #3

KARARA İTİRAZ

Karara Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı  itiraz etmiş, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine gönderilen itiraz dilekçesinde, “Şüphelinin atılı suçu işlediğine dair kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların tutuklama nedeninin bulunması nedeniyle şüpheliye atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu, suça dair yasada yazılı cezanın üst haddi dikkate alınarak ilgi kararın kaldırılmasına ve şüpheli hakkında tutuklamaya yönelik yakalama emri düzenlenmesine karar verilmesi kamu adına itirazen talep olunur” denilmişti.

Eda Nur Kaplan’ın ifadesi: Yarı baygındım engel olamadım

Eda Nur Kaplan a cinsel saldırıda bulunduğu önü sürülen zanlı için tutuklama kararı  #4

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here