Ana Sayfa Manşetler Sel alanlarında güvenli bölgeleri terk etmeyin

Sel alanlarında güvenli bölgeleri terk etmeyin

0
Sel alanlarında güvenli bölgeleri terk etmeyin


İçişleri Bakanlığı, Kastamonu, Bartın ve Sinop’taki vatandaşlardan bulundukları güvenli bölgeleri terk etmemeleri uyarısında bulundu.

Kastamonu, Bartın ve Sinop’ta önceki gün yaşanan sağanak yağışlar sonrası meydana gelen sellerde çok sayıda evi su basarken, araçlarda büyük hasar meydana geldi. Yüzlerce evin elektrik kesintisi yaşadığı bölgede mahsur kalan vatandaşlar, Hava desteğiyle yürütülen tahliye çalışmalarıyla afet bölgesinden çıkarılıyor.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI UYARDI: “GÜVENLİ BÖLGELERDE KALIN”

İçişleri Bakanlığı, Kastamonu, Bartın ve Sinop’taki vatandaşlardan bulundukları güvenli bölgeleri terk etmemelerini isteyerek, sel bölgelerindeki yolların kullanılmaması uyarısında bulundu.

Bozkurt ilçesinde mahsur kalanlar kepçe ile kurtarılıyor-Video

İçişleri Bakanlığı uyardı: Sel alanlarında güvenli bölgeleri terk etmeyin #1

“YOLLARI KULLANMAYIN”

Bakanlıktan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Kastamonu, Bartın, Sinop valilikleri ile yapılan değerlendirmeler neticesinde, bölgede etkili olan sağanak yağışların devam etmesi ve buna bağlı olarak taşkın ve heyelan riski nedeniyle vatandaşlarımızın bulundukları güvenli bölgeleri terk etmemeleri ve sel bölgelerindeki yolları kullanmamaları önem arz etmektedir. Sel bölgesinde arama kurtarma ekiplerimizce vatandaşlarımızı güvenli alanlara tahliye işlemleri devam etmektedir.”

İçişleri Bakanlığı uyardı: Sel alanlarında güvenli bölgeleri terk etmeyin #2

İçişleri Bakanlığı uyardı: Sel alanlarında güvenli bölgeleri terk etmeyin #3

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here