DOLAR 16,6090 -1.66%
EURO 17,5939 -1.49%
ALTIN 979,55-1,25
BITCOIN 350250-3,13%
İstanbul
25°

AZ BULUTLU

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

BeautyEurasia, Yeni İş Birliği Fırsatları ve Sektöre Yön Veren Konferanslarla Devam Ediyor
  • Sek Haber
  • Ekonomi
  • Borsa
  • BeautyEurasia, Yeni İş Birliği Fırsatları ve Sektöre Yön Veren Konferanslarla Devam Ediyor

BeautyEurasia, Yeni İş Birliği Fırsatları ve Sektöre Yön Veren Konferanslarla Devam Ediyor

Yeni ihracat fırsatlarına ev sahipliği yapan BeautyEurasia, “Kriz Dönemlerinde Nitelikli Büyüme” ve “Perakende ve Online Pazar Yerlerinde Yeni Dönem Müşteri Trendleri” başlıklı konferanslarla sektörün geleceğine yön verdi. “Güzellik Sektörünün Yükselen Markası” başlıklı konferansta Gülben Ergen, markası Gülbenatural’i anlattı.

ABONE OL
Haziran 23, 2022 20:36
BeautyEurasia, Yeni İş Birliği Fırsatları ve Sektöre Yön Veren Konferanslarla Devam Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni ihracat fırsatlarına mesken sahipliği yapan BeautyEurasia, “Kriz Devirlerinde Nitelikli Büyüme” ve “Perakende ve Online Pazar Yerlerinde Yeni Devir Müşteri Trendleri” başlıklı konferanslarla dalın geleceğine taraf verdi. “Güzellik Dalının Yükselen Markası” başlıklı konferansta Gülben Ergen, markası Gülbenatural’i anlattı.

İstanbul Fuar Merkezi’nde 15 Haziran’da kapılarını açan, 17 Haziran tarihine kadar sürecek BeautyEurasia, yerli üreticilere sunduğu yeni ihracat ve iş birliği imkânlarının yanı sıra, düzenlediği konferanslarla bölümün yarını için Kuzey Yıldızı olma misyonunu sürdürdü.

75 ülkeden toplamda 400’ü aşan VIP Satın Alma Profesyonelini, yerli üreticilerle bir ortaya getiren BeautyEurasia; birinci gününde, öğlenden sonraki konferanslarda “Kriz Periyotlarında Nitelikli Büyüme” ve “Perakende ve Online Pazar Yerlerinde Yeni Devir Müşteri Trendleri” başlıkları ile iştirakçi ve ziyaretçilere, bölümün geleceği için güçlü bir vizyon sundu.

Cansu Canan Özgen idaresinde gerçekleştirilen “Kriz Periyotlarında Nitelikli Büyüme” başlıklı konferansta Atsoko Tanzania Genel Müdürü Rehema Julius Kivuyo, Big Basket Hindistan Küme Kategori Önderi Vishal Das, Hepsiburada Kategori Küme Yöneticisi Yalkın Tütüncüoğlu ve Aksan Kozmetik İdare Şurası Lideri Zafer Kutanoğlu Aksan yer aldı.

Hepsiburada İş Birliklerini Büyütmek İçin BeautyEurasia’da

Dakikada 110’a yakın Hepsiburada siparişini tüketicilerle buluşturduklarını, müşteri sayılarının bir evvelki yılın birinci çeyreğine nazaran 2022’nin Ocak-Mart devrinde 30’a yakın artırdıklarını belirten Hepsiburada Kategori Küme Yöneticisi Yalkın Tütüncüoğlu, “Bunu yaparken satıcı sayımızı iki katına çıkardık. Eser çeşitliliğimizi 110 düzeyinde arttırdık. Şu an Hepsiburada çatısı altında 110 milyon farklı eser var. Muazzam bir takımla bu süreci yönetiyoruz. 7 gün 24 saat, hiçbir ön şart olmaksızın eserleri teslim etmeye çalışan çok büyük bir grup, çok kıymetli bir gayret sarf ediyor.” kelamları ile yürütülen operasyonun hacmine yönelik dikkat çeken bilgiler paylaştı.

Pandemide insanların muhtaçlıklarının değiştiğine dikkat çeken Tütüncüoğlu, “Alışveriş biçimleri çok değişti. Kıymetli olan o sadakati koruyabilmek oldu. Bunun için 3 temel bedelimiz var. Birincisi tüketicilerimiz; tüketicilerimizi anlamaya çalışıyoruz. Kapılarından iade aldığımız, kapısına 24 saatte teslim ettiğimiz çok büyük bir fırsat sunuyoruz. Market alışverişinden buzdolabına kadar çok geniş bir imkân sunuyoruz.” kelamları ile müşterileri için gösterdikleri bedele vurgu yaptı. Başka kıymetlerinin markalar ve platformdaki satıcılar olduğunu belirten Tütüncüoğlu, “Markalar bizim için çok değerli. Şu anda fuarda birçok firma ile iş birliklerimizi büyütmek için bir ortaya geliyoruz.” dedi.

Sektör İçin Fırsatlar Bölgesi: Afrika

Ardından kelam alan Atsoko Tanzania Genel Müdürü Rehema Julius Kivuyo, pandemi sonrasında dijital platformlardaki varlıklarını güçlendirdiklerini belirterek, “Afrika piyasasında toplumsal medya yatırımları arttı. Şirketler, toplumsal medya platformlarında yer almaya başladı. Böylelikle seyahat yasağına karşın satışlar gerçekleşti.” kelamları ile Afrika pazarındaki dönüşüme dikkat çekti.

Afrika’nın üretim eksenli dinamik bir yapısı olduğuna değinen Kivuyo, “Tedariki Türkiye’den de sağladığımız oldu, öbür ülkelerden de. 5 yıl evvelce bugüne baktığımızda Afrika, Avrupa’dan ya da Amerika’dan daha çok fırsat sunuyor. Şunu garanti ediyorum; daha da büyüyeceğiz! Afrika’nın gelişen pazar dinamiklerinin burada kıymetli olduğuna dikkat çekmek isterim. Çünkü Afrika’da iş hayatının ne kadar geliştiğini net bir biçimde görebilirsiniz. Bu durum pazarlama yaklaşımlarını etkiledi ve toplumsal medya değerli bir araç oldu.” derken, Afrika’nın sunduğu fırsatların altını çizdi.

Kriz Periyodunda Bir Fırsat Örneği: Deep Fresh

2019 yılında 80 ila 85 bandında ihracat yaparken 2019 yılının sonlarında yeni tesislerine taşındıklarını, kapasite artırımı için makine ve işçi yatırımı yaptıklarını belirten Aksan Kozmetik İdare Şurası Lideri Zafer Kutanoğlu, “Pandemi ile birlikte Çin’e antibakteriyel eserler üretmeye başladık. İhracat yapma hedefindeydik. Lakin Mart 2020’de ülkemizde birinci hadisenin çıkması ile bu maksadı erteledik. İç pazardaki rafları doldurmaya ve bu doğrultuda pazarlama çalışmalarına odaklandık. Bu fırsatı yeni markamız Deep Fresh’i ülkemizde yaratmak için pahalandırmak istedik. Çok süratli bir biçimde takımımızı kurduk.” kelamları ile kriz periyodunda yarattıkları fırsatı bir tecrübe olarak dinleyicilerle paylaştı.

Pandeminin en çok çevrimiçi satış kanallarını etkilediğini hatırlatan Kutanoğlu, “Çevrimiçi satış kanallarının hepsini kullanarak Deep Fresh’in dağılımını sağladık. Markamız geride bıraktığı iki seneyi aşan vakitte yüzde 300 büyüdü. 2019 yılında 150 işçimiz vardı. Bugün bin 450 çalışanımız var. İhracatımız ise artarak devam ediyor. İç pazarda büyümemiz ise çok daha kayda kıymet oldu. Şu an üretimimizin yarısını iç pazar, yarısını ise dış pazarda kıymetlendiriyoruz.” dedi.

Kazanmanın Anahtarı: İnanç ve Unsurlu Tutum

Konferansta son olarak kelam alan Big Basket Hindistan Küme Kategori Başkanı Vishal Das, çevrimiçi satışlara 2011 yılında başladıklarını söyledi. Pandemi devrinde işlerinin daha da kıymet kazandığını belirten Das, “Güven çok değerli bir mevzu. Zira beşerler gidip yalnızca eser satın almıyorlar. Türkiye’de beşerler eserlerin geçersiz olup olmadığına dikkat ediyorlar. Hindistan’da da durum farklı değil. Hindistan’da uzun soluklu çalışmak ister misiniz? Pazardaki mevcudiyetiniz için bu mevzuda alacağınız karar çok kıymetli. Zira 1,2 milyar nüfusa sahip bir ülkeden bahsediyoruz. Eserinizin başarılı olması, milyarlarca dolar kazanmanıza yardımcı olabilir.” kelamları ile Hindistan pazarının markalar açısından potansiyel getirisine vurgu yaptı.

Kozmetik eserlerinde tüketicinin markaya olan itimadının değerli olduğunu, böylelikle kulaktan kulağa markanın prestijinin yayıldığını belirten Das, “Marka bir eser değil, bir his. Bu nedenle de itimat sağlanması, unsurlu olunması halinde kazanmak çok uzak değil.” dedi.

Günün son konferansında ise Gülben Ergen, Gülbenatural markasının kıssasını iştirakçiler ve ziyaretçilerle paylaştı.

BeautyEurasia’ya Dünyadan Ağır İlgi

Yeni iş birliği ve ihracat fırsatları için yer hazırlamasının ötesinde bir misyona sahip BeautyEurasia, bölümün yol haritasını çizmeye devam ediyor.

Avrasya’nın ve dünyanın dalındaki kıymetli iş birliği ve münasebet geliştirme platformu olan BeautyEurasia, bu yıl bilhassa yurt dışından çok güçlü talep ve ilgi ile karşı karşıya. Fuarın birinci günü itibariyle Kanada, İtalya, Arnavutluk, Azerbaycan, Bahreyn, Şili, Fransa, Ürdün, Kenya, Fas, Hollanda, Panama, Suudi Arabistan, İspanya, Uruguay ve ABD’nin de ortalarında yer aldığı 75 ülkeden 400’ün üzerinde VIP satın alma profesyoneli, yerli üreticilerle ağır iş görüşmeleri gerçekleştiriyor.

Bölgesinin en büyük bölüm fuarı olan, Ticaret Bakanlığı’nın dayanağı ile Hyve Group tarafından düzenlenen BeautyEurasia, kesimin küresel ve bölgesel gelişim alanlarının tartışılmasını ve bilgi alışverişini sağlayarak, yeni fikir ve eserlerin tanıtımına yönelik etkinliklerle dolu, verimli bir platform sunuyor.

Alım Heyeti Özel Fuar Turları

Konferansların yanı sıra güçlü bir aktiflik programına sahip fuarın ikinci gününde, Makyaj Artisti ve Saç Dizayncısı Alp Kavasoğlu, yabancı ve yerli dal satın alım profesyonellerinden oluşan bir kümeyle, eser kategorilerine nazaran planlanan cinste iştirakçi stantlarını ziyaret ederken, firmaların değişen tüketici gereksinimlerine yanıt veren yeni eser ve teknolojilerini yerinde tespit etmeyi sürdürecek.

Saç ve Makyaj Yarışları ile Sıra Dışı Gösteriler BeautyEurasia’da!

Fuar, her yıl olduğu üzere bu yıl da yeni eser ve teknoloji sunumları ile sıra dışı saç gösterilerine da mesken sahipliği yapacak. Fuarın ikinci ve son günü olan 16 ve 17 Haziran tarihlerinde saç ve makyaj yarışlarında 200’ün üzerinde yarışmacı sahnede birbirleriyle çaba ederken, fark yaratan dizaynlarını heyetin ve izleyicilerin beğenisine sunacak.

Yarışmaların yanı sıra saç ve makyaj atölyelerinde, ünlü berber, kuaför ve makyaj artistleri en yeni dizaynlarını sergileyip, işin püf noktaları, teknikler ve eserler hakkında izleyicilere bilgiler verecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.